Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vazhdim sipas Prishtina Weather.

Njoftimi i plotë:

13.05 – Paradite vransira e mundësi për riga lokale shiu. Ditën me erë, e vransirat shpërndahen, ku më vonë do të ketë edhe kthjellime.

14.05 – Kryesisht me diell dhe me erë gjatë ditës. Pasdite përreth relieveve malore zhvillime të vransirave lokale.

15.05 – Kryesisht me vransira e kohëpaskohe priten mundësi për reshje të dobëta shiu.

16.05 – Vransira dhe intervale me diell. Ditën priten edhe reshje lokale shiu, vende-vende të shoqëruara edhe me bubullima.

17.05 – Pjesërisht vranët e pa të reshura.

Temperaturat me tendencë të rënies edhe përgjatë fundjavës. Minimalet luhaten nga 6C deri 8C, e maksimalet zbresin në 19C deri në 16C ditën e shtunë. Të hënën rriten deri në 13C.

Do të fryjë erë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga 8C deri 17m/s, e në fundjavë e lehtë dhe mesatare nga jugu dhe perëndimi 3-11m/s.
Shtypja atmosferike do të mbetet paksa e ulët nën vlera normale.

Postime të ngjajshme
Lajme

Historiku i përplasjeve në mes kushërirave Daka e Osmani

Lajme

Kosovari dyshohet se vrau të dashurin e ish-gruas së tij para fëmijëve, në Belgjikë

Lajme

Çfarë ndodh nëse vendimi i presidentes për shkarkimin e Dakës dërgohet në Kushtetuese? Flet Enver Hasani

Lajme

Gazetarja e njohur diagnostikohet me kancer