Lajme

Ky është parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar mbi parashikimin e motit për pesë ditët e javës.

Të hënën do të mbaj mot i vranët dhe me diell, gjatë ditës së martë do të ketë vranësira dhe vende-vende reshje të dobëta shiu.

Të mërkurën parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje graduale të vlerave maksimale.

Dita e enjten dhe e premte parashihet kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin