EURO 2020

Ky është numri i tifozëve që do të jenë sot në “Wembley” për finalen Angli – Itali

Me fillim nga ora 21:00, në stadiumin “Wembley” sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Anglisë dhe Italisë.

Kapaciteti i stadiumit është 90 mijë ulëse, por ashtu si në dy gjysmëfinale, edhe në finale do të jenë të pranishëm 60 mijë tifozë.

Ky reduktim i numrit të tifozëve është për shkak të rregullave të pandemisë Covid-19.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020