Lajme

Ky është numri i të infektuarve me COVID-19, në raportin 24 orësh në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid19, 49 persona.

Njoftimi i tij i plotë:

Nga komunikimi i përditshëm që kam me kolegun tim, ministrin e Arsimit, Ramë Likaj dhe nga informatat e përditësuara nga terreni, mund të konstatojmë se pavarësisht rasteve pozitive te disa nxënës dhe personeli arsimor me Covid 19, situata është nën kontroll dhe e menaxhueshme.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit, 92 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, ndërsa nga 509 testime që janë bërë, pozitiv kanë rezultuar 49!

Postime të ngjajshme
Lajme

AccuWeather publikon parashikimin: Ky dimër, krejtësisht ndryshe nga ai i mëparshmi

Lajme

Vdes edhe një kosovar nga koronavirus, drejtoresha e QKMF-së jep detaje

Lajme

Problemet që mund të shkaktojë përdorimi i një maske të papastër

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto qytete