Lajme

Ky është numri i të infektuarve me COVID-19, në raportin 24 orësh në Kosovë

Edhe 42 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Lajm edhe më i mirë është fakti se as sot nuk ka asnjë të vdekur brenda kësaj periudhe kohore nga COVID-19, shkruan lajmi.net.

Këtë e ka bërë të ditur vet ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me anë të një postimi në Facebook, teksa ka shprehur gatishmërinë për të raportuar në komisionin për shëndetësi për menaxhimin e pandemisë.

Postimi i plotë:

Me shkresë zyrtare e kam njoftuar Komisionin për Shëndetësi për gatishmërinë time për të raportuar rreth Menaxhimit të pandemisë dhe Legjislacionin në procedurë lidhur me sektorin e shëndetësisë.

Sot, lakorja e situatës së pandemisë për 24 orët e fundit, është e kënaqshme. Nuk ka asnjë rast të vdekjes së pacientëve nga Covid 19, ndërsa 42 kanë rezultuar pozitiv.

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Kim Kardashian u paralajmërua të mos bashkëpunonte me presidentin Trump

Lajme

Hoti jep pëlqimin për nisjen e kërkesës tek presidenti për hapjen e ambasadës në Izrael

Lajme

A do të kemi ndryshim të motit sot e ditëve në vazhdim?

Lajme

IKSHPK bën të ditur se në Kosovë janë 1 mijë e 637 raste aktive