Lajme

Ky është numri i të infektuarve me COVID-19, në raportin 24 orësh në Kosovë

“Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covidi-19, si edhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitivë”, ka shkruar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në FB.

Ai ka bërë thirrje për respektim të masave:

Mbrojeni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë!
Respektojni masat antiCovid për të frenuar përhapjen e virusit!
Me kujdes çdo ditë, e mundim virusin!

Bashkë ia dalim!

Vendose maskën!
Mbaje higjienën!
Ruaje distancën!

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Kim Kardashian u paralajmërua të mos bashkëpunonte me presidentin Trump

Lajme

Hoti jep pëlqimin për nisjen e kërkesës tek presidenti për hapjen e ambasadës në Izrael

Lajme

A do të kemi ndryshim të motit sot e ditëve në vazhdim?

Lajme

IKSHPK bën të ditur se në Kosovë janë 1 mijë e 637 raste aktive