Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24-orëve të fundit janë shënuar 5 raste me Covid-19.

“Nga 1.115 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes”, njofton MSh, transmeton Express.

Sot janë shëruar 14 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.360.

Në total numri i rasteve aktive është 430, vijon njoftimi i MSH-së.

Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë:

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2127521807405395

Related posts
Lajme

Kush është njeriu i afërt i Abdixhikut që do të bëhet zëvendës i Ramës?

Lajme

Rrëfimi prekës i mikut për shokun që iu vetëvra

Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Lajme

A do të ketë lirim të masave për festat e fundvitit dhe cili është rekomandimi i infektologëve?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *