Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit kanë vdekur 8 persona dhe janë konfirmuar 88 raste të reja me koronavirus, raporton Express.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 4 mijë mostrave.

Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e 651 pacientëve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 5 mijë e 371.

“Nga 4.704 testime, 88 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 651 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 152.062. Në total numri i rasteve aktive është 4.800. ”, ka njoftuar Ministria

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë