EURO 2020

Ky është lojtari më i mirë i Kampionatit

Gianlugi Donnarumma është shpallur lojtari më i mirë i kampionatit.

Ai këtë çmim e ka marrë në finalen e Kupës se Europës ku mposhti Anglinë pas penalltive.

Ish-portieri i Milanit ishte fantastik në paraqitjet e tij me Kombëtaren e Italisë.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020