Sport

Ky është kandidati kryesor për postin e drejtorit sportiv te Prishtina

Granit Begolli të enjtën dha dorëheqje nga posti drejtorit sportiv te Prishtina.

Ai qëndroi gati një vit në këtë post.

Klubi kryeqytetas ende nuk ka vendosur për njeriun që do të jetë pasardhës i Begollit.

Burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që kandidati kryesor është Fisnik Kërçeli. Ky i fundit ka kryer detyrën e drejtori sportiv për disa vite te Drita.

Bordi i Prishtinës do të mbajë takim javën e ardhshme për të vendosur rreth kësaj çështje.

Poashtu trajneri Zekirija Ramadani pritet të propozojë disa emra të lojtarëve që janë kandidatë për tu transferuar te Prishtina në Janar.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim