Lajme

Ky është kandidati i parë për kryetar të LDK-së

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Anton Quni ka konfirmuar që do të jetë kandidat për kryetar të LDK-së.

Këtë e ka konfirmuar pak minuta më parë në një intervistë në mediumin T7, transmeton Indeksonline.

Isa Mustafa dha së fundmi dorëheqje nga pozita e kryetarit të LDK-së pas humbjes dhe rezultatit të dobët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Deri më tani përveç Qunit, askush nuk ka paraqitur kandidaturën për kryetar të LDK-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Lajme

Si po ndodh manipulimi i votave në Kosovë?