Lajme

Ky është heroi që shpëtoi dy të humburit në Malet e Sharrit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Dy persona rreth orës 14:00 sot derisa po bënin hiking në fshatin Strazh të Kaçanikut me disa turistë, u ndanë nga grupi dhe u zhdukën për disa orë të tëra.

Deri vonë kishin kontakt me telefon me grupin, por më vonë iu ndërpre kontakti.

Në orën 18:00 Policia e Kosovës është njoftuar me rastin, derisa i menjëhershëm ka qenë reagimi i tyre bashkë me FSK-në e rojet e pyllit, çka për Reporteri.net tregoi edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

Dy personat, një femër dhe një mashkull u gjetën pas disa orësh, këtë e konfirmoi për Reporteri.net drejtori i klubit “Alpin Prishtina”.

Por kush ishte më meritori për gjetjen e dy personave? Agim Luta, roje në malet e Sharrit, është heroi i ditës, pasi ai gjeti dy personat e zhdukur. /Reporteri.net/.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet