Sport

Ky është futbollisti i radhës i cili largohet nga Prishtina

Mërgim Pefqeli me anë të një njoftimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se më nuk do jetë pjesë  e skuadrës kampione, shkruan BlicMedia.

Ky është njoftimi.

Përmes këtij postimi, dua të ju njoftoj që nuk jam më pjesë e klubit futbollistik “PRISHTINA” duke mos arritur akord për të vazhduar marrveshjen e bashkëpunimit. Dua që ti falenderoj të gjithë kontributdhënësit e klubit, stafin tekink dhe bashkëlojtarët e mi, me të cilët ia arritëm qëllimit ta sjellim titullin e kampionit pas shumë viteve. Poashtu dua ti falenderoj tifo-grupin “PLISAT” për mbështetjen e padiskutueshme. Së fundi, i dëshiroj klubit suksese në garat europiane dhe të na përfaqësojnë denjësisht .

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës