Lajme

Ky është deputeti që do ta zëvendësojë Kadri Veselin

Fadil Nura pritet të betohet së shpejti si Deputet i Kuvendit të Kosovës, pasi do të zëvendësojë Kadri Veselin nga Partia Demokratike e Kosovës.Rekomandimi për zëvendësimin e Veselit është miratuar në mbledhjen e KQZ-së dhe do t’i dërgohet Ushtrueses së Detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani.

Nura në zgjedhjet e 6 tetorit 2019 ka arritur që të marrë 8 mijë e 959 vota.

Kadri Veseli që deri para nisjes për në Hagë ishte deputet dhe Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet publike.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kështu duket shtatorja e Ibrahim Rugovës e përuruar sot

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Lajme

Skandaloze, familja shumëanëtarëshe nga Kosova refuzon testimin në Gjermani, intervenon policia