Lajme

Ky është asamblisti shqiptar që mori mbi 1 mijë vota në veri

Skender Sadiku me 1023 vota dhe Flutura Hamza me 193 vota do të jenë asamblistët e vetëm shqiptar në Mitrovicën e Veriut.

Punën në zyrë e ka të përditshme.

Por Skender Sadikut nuk i pëlqen shumë të qëndrojë aty, pasi thotë se më të rëndësishme i ka takimet me qytetarë.

Këto takime edhe ndikuan në rezultat pozitiv për garën e zgjedhjeve lokale të 14 tetorit në të cilën Sadiku hyri me qëllim të bëhej asamblist në Komunën e Veriut.

Edhe pse ende nuk ka filluar punën ai çdo ditë kalon afër objektit, që sipas tij do t’i kontribuojë e shërbejë qytetarëve që e votuan.

Sadikun përveç që është zgjedhur asamblist, e ka gëzuar shumë edhe një fakt tjetër.

Megjithatë të lehtë e nuk e konsideron përballjen me asamblistët e Listës Serbe.

Por nuk mohon faktin se do të provojë bashkëpunimin me ta për të mirën e qytetarëve.

Sadiku mori 1 023 vota në total e përveç tij në asamble do të jetë edhe Flutura Hamza e cila ja arriti të futet në Kuvend Komunal me 193 vota.

Dy asamblistët shqiptarë vinë nga Iniciativa të cilën e drejton politikani Erden Atiq. //frontonline.net

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *