Lajme

Ky është anëtari i LDK’së që votoi kundër Përparim Ramës dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

Anëtari i Kryesisë që votoi kundër kandidaturës së Përparim Ramës, ka qenë ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku.

Zharku përveçse që su pajtua me kandidaturën e LDK-së në Komunën e Prishtinës, nuk i pëlqeu as vendimi për shkarkimin e Agim Veliut nga kryetari i degës në Podujevë.

“Lutfi Zharku votoi kundër kandidaturës së Përparim Ramës. Gjithashtu ai ka votuar edhe kundër shkarkimit të Agim Veliut nga drejtimi i degës së LDK-së në Podujevë”, i ka thënë një burim brenda takimit, Gazetës Blic.

Gazeta Blic ka provuar të flas me vetë Zharkun, por që nuk është përgjigjur.

Postime të ngjajshme
Lajme

Fëmija 10-vjeçar i shpëtoi jetën motoçiklistit, ja me çka e shpërbleu policia gjermane

Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë