Lajme

Ky është 22-vjeçari që dyshohet se shkaktoi aksidentin me katër viktima në Ferizaj

Pasditen e sotme ndodhi një aksident tragjik në fshatin Koshare të Ferizajt ku të vdekur mbetën 4 persona.

Si pasojë e kësaj, me urdhër të Prokurorit të Shtetit një person është ndaluar për 48 orë për shkak të dyshimit të veprës penale “Rrezikimi i trafikut publik”, shkruan Indeksonline.

Indeksonline mëson se personi i ndaluar është 22-vjeçari Erton Musilu.

Deri te aksidenti i komunikacionit, dyshohet të ketë ardhur, kur automjeti i udhëtarëve Audi me targa vendore, e drejtuar nga E.M (M/SHK/) 22 vjeçar po qarkullonte, nga drejtimi i Ferizajt në drejtim të Shtimes dhe me të arritur në fshatin Koshare, për shkaqe ende të panjohura, kalon në anën tjetër të lëvizjes dhe ndeshet me automjetin VW Golf me targa vendore, i cili po qarkullonte në drejtimin e kundërt, nga Shtimja në drejtim të Ferizajt.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë humbur jetën 4 persona të cilët ishin në automjetin VW Golf.

Postime të ngjajshme
Lajme

Fëmija 10-vjeçar i shpëtoi jetën motoçiklistit, ja me çka e shpërbleu policia gjermane

Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë