Sport

Ky do të jetë trajner i Vëllaznimit në stinorin pranveror

Edi Luzha, i emëruar së fundi administrator i përkohshëm i Vëllaznimit, ka folur rreth synimeve kryesore të epokës së re të klubit dhe kohës sa do të jetë nën menaxhim.

Në një prononcim për “GazetaBlic Sport”, Luzha ka treguar edhe kush do të jetë trajner i gjakovarëve në stinorin vjeshtor.

“Trajner do të jetë Haxhi Kurhasku, kurse ditëve të ardhshme do të shohim për transferimet e mundshme, për çka edhe do të njoftoheni me kohë”, ka thënë ndër të tjera Luzha.

Pas stinorit vjeshtor në grupin A të Ligës së Parë, Vëllaznimi ka arkëtuar 14 pikë pas 14 javësh, duke u pozicionuar kështu në zonën e rrezikshme, gjegjësisht në vendin e tetë.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e kryen stërvitjen e parë në Antalia, konfirmohen tri ndeshje miqësore

Sport

ZYRTARE: Drenica prezanton futbollistin brazilian

Sport

Arbër Hoxha në top formë, ja si i dribloi të gjithë mbrojtjen e skuadrës polake

Sport

Arbëria paraqitet shumë mirë, por mposhtet nga Akhmat Grozny