Sport

Ky do të jetë numri i tifozëve të çekisë që do të jenë prezent në “Fadil Vokrri”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të jetë i stërmbushur për sfidën ndërmjet Kosovësn dhe Republikës Çeke më 7 shtator, shkruan Gazetasheshi.com.

Krahas tifozëve të shumtë kosovarë që do të jenë të pranishëm në këtë sfidë, nuk do të mungojnë as tifozët çek.

Federata e Futbollit e Kosovës tashmë i ka shpërndarë 5% të biletave që iu takojnë sektorit mysafir që do të vendosen në pjesën jugore të stadiumit.

Afro 330 tifozë do të udhëtojnë nga Çekia për ta përkrahur ekipin kombëtar të tyre.

Dueli ndërmjet Kosovës dhe Republikës së Çekisë është i vlefshëm për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2020”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv