Sport

Ky do të jetë grupi i ‘vdekjes’ në Ligën e Kampionëve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot (e enjte) në Monako do të tërhiqet shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, për sezonin 2019/2020.

Me ndeshjet e ‘play off’ të zhvilluara në mesjavë, janë mësuar emrat e 32 skuadrave pjesëmarrëse në sezonin e ri.Ligat kryesore të Evropës do të jenë të përfaqësuar me nga katër skuadra.

Edhe këtë sezon, në bazë të vendosjes së skuadrave në vazo, pritet të ketë tërheqje interesante, që do të sjellin përballje të jashtëzakonshme.

Skuadra me gjasat më të mëdha për të qenë në grupin e ‘vdekjes’, është Interi, që gjendet në vazon e tretë.

Grupi i ‘vdekjes’ dhe më i vështiri për Interin mund të jetë me Liverpool nga vazo e parë, Real Madridin nga vazo e dytë dhe Leipzig nga vazo e katërt.

Liverpool
Real Madrid
Inter
Leipzig

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv