Sport

Ky do jetë gjyqtari kryesor në ndeshjen Greqi-Kosovë

Roi Reinshreiber do të jetë gjyqtari kryesor i takimit Greqi – Kosovë.

Izraeliti 40 vjeçar është caktuar nga UEFA si refer kryesor për takimin e Ligës C në mes Greqisë dhe Kosovës.

Reinshreiber në këtë takim do të asistohet nga Matityahu Yakobov dhe Nati Dotan poashtu izraelitë.

Edhe referi i katërt, Eitan Shmuelevitz është po nga i njejti vend.

Roi Reinshreiber ka bagazh mjaftë të madh në arenën ndërkombëtare pasi gjykon herë pas here ndeshjet e Europa Ligës dhe ndeshjet e shteteve.

40 vjeçari u bë për herë të parë i njohur kur i doli nga kontrolli një takim derbi në Superligën e Izraelit e më pas fansat u futën në stadium dhe rrahën reprezentuesin izraelitë, Eran Zahavi./

Postime të ngjajshme
Sport

Vedat Muriqi luajti mbi gjysmë ore në barazimin e Lazios, kështu u vlerësua për paraqitjen e tij

Sport

Barcelona fiton pa probleme ndaj Juventusit, Manchester United e shkelë Leipzigun

Sport

Ismet “Baba” provokon keq Prishtinën

Sport

Liverpooli pyet ndjekësit në “Facebook” për Shaqirin: Sa i mirë ishte ky njeri mbrëmë?