Sport

Kushtrim Mushica: Gjakova dhe futbolli sot festojnë, njē stadium po ndërtojnë

Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë edhe me Ministren e Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport Vlora Dumoshi dhe shumë ish – futbollistë e tifozë futbolli, sot e kanë vënë gur themelin për stadiumin e ri të qytetit të Gjakovës, një projekt ky i shumëpritur për sportdashësit gjakovarë, shkruan BlicMedia.

Në lidhje me këtë me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ish portieri i njohur Kushtrim Mushica.

Ky është postimi i plotë nga Mushica.

Lajm i mire,

Gjakova dhe futbolli sot festojne, nje stadium po ndertojne.

3 vite i kam kalu ne kete stadium dhe sigurisht qe edhe per mua eshte nje feste fakti qe po ndertohet kjo arene qe mbi vete mban histori, gezime dhe lot.
Jam krenar qe kam qene nje pjese e vogel e saj.

Urime Gjakove, urime Kosove.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja kur do të zhvillohet super ndeshja, ‘Maqedoni Veriore – Kosovë

Sport

Grezda sulmon fizikisht lojtarin kundërshtar në parking pas ndeshjes

Sport

Debat i ‘nxehtë’ mes Qeqës dhe Debatik Currit

Sport

Munishi me parashikim të “çmendur” për Arbërinë!