Sport

Kushti i Ronaldos për të qëndruar te Man Utd edhe sezonin tjetër

Cristiano Ronaldo bëri bujë me rikthimin e tij në Manchester United në verë, 12 vite pasi ishte larguar. Megjithatë, ky rikthim mund të mos zgjasë aq sa “Djajtë e Kuq” mendonin.

Manchester United momentalisht është në krizë të rezultateve, e që ka bërë që të mos jenë në garë për titullin e Premierligës, duke e brengosur edhe Ronaldon.

Në rast dështimi dhe moskualifikimi në Champions League edicionin e ardhshëm, largimi i Ronaldos mund të ndodhë.

Sipas mediumit britanik, Express, Ronaldo pritet të largohet nga klubi nëse nuk ndryshohet situata.

Sulmuesi portugez është i etur për sukses, edhe individualisht edhe kolektivisht dhe nuk është i gatshëm të qëndrojë te një ekip ku pritshmëritë dhe niveli nuk është i njëjtë me të tijin.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *