Lajme

Kush ishte Perparim Babalija, vdekja e të cilit tronditi me mëngjes?

Nga familjar dhe miq të shumtë, bëhet e ditur se ka ndërruar jetë kuzhinieri i njohur Përparim Babalija.

 

Babalija ishte nga qyteti i Gjakovës dhe qysh në fëmijëri ushtronte zanatin e kuzhinierit.

Falë shkollimit, ai ia doli që të fitoi titullin master i kuzhines dhe të punoj në restaurantet më të mira më vend, shkruan “Kosovarja”.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes, ndërkohë që një nga mbishkrkmet e tij të fundit në FB, ishte ai ku bënte thirrje për vaksinimin e popullit nga Covid 19-të.

Postime të ngjajshme
Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin

Lajme

Presidentja Osmani emëron tetë anëtarë të KQZ-së

Lajme

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë