Lajme

Kush është njeriu i afërt i Abdixhikut që do të bëhet zëvendës i Ramës?

Alban Zogaj i cili pritet të bëhet nënkryetar i ri në Komunën e Prishtinës, konsiderohet të ketë qenë “dora e djathtë” gjatë fushatës zgjedhore të tashmë kryetarit aktual të kryeqytetit.

Zogaj, ndër të tjera njihet edhe si një person tejet i afërt i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Një shok i jetës dhe pjesë e pandarë e tij edhe në politikë.

Zogaj ka shërbyer si shef i Kabinetit të Abdixhikut në Ministrinë e Infrastrukturës, në kohën kur kreu i tanishëm i LDK-së ushtronte funksionin e ministrit.

Zogaj ka përgatitje të lartë profesionale duke qenë i diplomuar në Master në Britani të Madhe, dhe më pas mori titullin edhe Doktor Shkence në Itali.

Ai ka qenë drejtor në Riinvest, ndërsa si ekonomist ka zhvilluar projekte të rëndësishme në MCC.

38 vjeçari është anëtar i Kryesisë Qendrore të LDK-së dhe ishte shef i shtabit zgjedhor në Prishtinë nga po e njëjta parti.

Alban Zogaj është i martuar dhe ka dy fëmijë.demokracia.com

Related posts
Lajme

Këto vende nesër do të mbesin pa energji elektrike

Lajme

Fronti i ftohtë ajror po depërton në Kosovë, sjellë reshje bore e shiu

LajmeShow Bizz

Turp në Big Brother VIP: Improvizuan “varrimin” e Einxhel duke i vendosur lule dhe bërë homazhe

LajmeShow Bizz

E turpshme, Arjola dhe Monika shkrihen së qeshuri pas rrëzimit të Einxhelit në Big Brother VIP

Leave a Reply

Your email address will not be published.