Sport

Kush është ‘Luani’ i Superligës së Kosovës?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vedat Muriqi aktualisht ka nofkën ‘Luani’ pas paraqitjeve dhe golave të shumtë si me Kosovën ashtu edhe me Fenerbahcen.

Por, futbollisti i Ballkanit, Durim Gashi ka publikuar një fotografi në profilin e tij në Facebook ku në mur mund të shihet një pikturë e një luani, raporton Reporteri.net

E në fotografinë e publikuar nga Gashi kanë komentuar shokët e tij të skuadrës, duke i thënë atij “Luan”.

Ndryshe, Durim Gashi nuk kishte shumë hapësira gjatë sezonit vjeshtor me Ballkanin shkaku i konkurrencës së madhe që është në klubin nga Suhareka.

Ballkani u shpall kampion vjeshtor në Superligën e Kosovës ku pas 17 ndeshjeve zuri vendin e parë me 34 pikë, duke lënë prapa Gjilanin me 32 pikë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv