Show Bizz

Kush është Inis Neziri, vajza që mahniti të gjithë në festivalin ndërkombëtar në Rusi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Inis Neziri e ka ‘dridhur’ skenën e festivalit “New Wave Festival 2019” në Rusi.

Gjatë ditës së sotme kanë qarkulluar shumë lajme lidhur me performancën magjike të Inis Nezirit në Rusi, atje ku edhe u shpall si një ndër konkurrentet e forta me mundësi për ta fituar çmimin e madh, shkruan lajmi.net.

Inis u bë ndër më të komenutarat “New Wave Festival 2019”, por si emer nuk është se nuk njihej edhe më parë.

Ajo ka qenë fituese e “Gjeniu i vogël”. Pa çmim nuk iku edhe në festivalin e këngës “Kënga Magjike” me një prej bashkëpunimeve të suksesshme.

Me këngën “Fli në krahët e mi” në bashkëpunim me Flori Nazifin, dyshja e kanë marrë çmimin “Dueti më i mirë”.

Kujtojmë se ajo e ka fituar edhe çmimin e parë në festivalin ndërkombëtar “Golden Stag” që u mbajt në Rumani. Inisi la pas shumë shtete, duke u bërë fituese edhe e çmimit të madh prej 25 mijë eurosh.

E tani kur sukseset e saj nuk po ndalen, pritet që Inis të jetë një ndër konkurrentet e forta në estradën shqiptare./Lajmi.net/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto