LajmeZgjedhjet 2021

Kush është 25 vjeçarja që mori më shumë vota se Hoti dhe Abdixhiku

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka marrë 6.83% të votave në Kaçanik.

25-vjeçarja Ardita Rrahmani ka dalë më e votuara në listën e kandidatëve të LDK-së në këtë komunë, sipas listës së rezultateve të cilën e ka siguruar.

Në pesëshen më të votuar të LDK-së në Kaçanik, Ardita Rrahmani renditet e para me 759 vota. Pas saj renditet kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti me 681 vota, ndërsa Lumir Abdixhiku ka dalë i treti me 283 vota.

Pas tyre radhitet Kujtim Shala me 255 vota dhe Saranda Musliu me 162 vota.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Ku u votua më shumë Vjosa Osmani?

Lajme

Ish-deputetët e LDK’së që nuk arritën të bëhen deputetë në këtë legjislaturë

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori Behgjet Pacolli në zgjedhje

Lajme

Vetëvendosja i arrin 61 ulëse në Kuvend