Sport

Kush është 22-vjeçari që u bë aksionar në klubin e Sunderlandit?

Tashmë është arritur marrëveshja, 22-vjeçari Kyril Louis-Dreyfus do të zë vendin e aksionarit, Stewart Dionald në Sunderland.

Miliarderi francez do të bëhet udhëheqës i klubit të Sunderlandit por varet miratimi nga Liga e futbollit anglez, shkruan IndeksOnline

I lindur në 1997, Kyril është një nga tre fëmijët e biznesmenit të ndjerë zvicerano-francez Robert Louis-Dreyfus.

Robert ishte aksionar në Adidas dhe aksioner në klubin Olympique de Marseille.

Postime të ngjajshme
Sport

Erdin Hashani: Kjo është skuadra favorite për ta fituar Kupën e Kosovës

Sport

Zyrtare: Klubi i madh kroat ia beson detyrën e trajnerit, Paolo Tramezzanit

Sport

Trepça ’89 huazon yllin e Ballkanit

Sport

Tahir Batatina tregon shumën që një skuadër paguan për të kryer përgatitjet në Antalya