Sport

Kush do ta jetë zëvendësuesi i Bernard Challandes?!

Trajneri Bernard Challandes nuk do të jetë më në stolin e Kosovës.

Kjo gjë është bërë e ditur në konëfernecën e përbashkët mes trajnerit Bernard Challandes, presidentit Agim Ademi dhe Bajram Shala nga FFK, shkruan Sheshi.info

Gazetarët pyetën të pranishmit në konferencë se kush do të jetë zëvendësues i zviceranit, e përgjigjja e tyre ishte kjo:

“Nuk kemi ende ndonjë përzgjedhje për trajnerin e ri, por që do të vazhdojmë për dy ndeshjet e radhës dhe më pas do të shikojmë se kush është opsioni”, ka deklaruar kreu i FFK-së.

Ndeshja e ardhshme e Kosovës do të jetë ndaj Greqisë, më 14 nëntor.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës