Lajme

Kurti: Vendimmarrja e LDK’së nuk është në Prishtinë – është në Prapashticë dhe Bradash

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar përsëri deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në seancën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë që ai drejton.

Ai ka sulmuar kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliu, të cilin Kurti e shkarkoi ditë më parë nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme. Ishte pikërisht shkarkimi i Veliut që nxiti LDK’në të paraqiste mocionin kundër Qeverisë Kurti.

“E falënderoj Anton Qunin që shtriu dorën e dialogut… Por, e preu shpata e gjatë nga Bradashi”, është shprehur Kurti, duke iu referuar Veliut, teksa ka përmendur fshatin e Podujevës ku ai është lindur.

“Vendimmarrja e LDK’së nuk është në Prishtinë. Është në Prapashticë, është në Bradash”, ka thënë Kurti, teksa ka përmendur edhe vendlindjen e Isa Mustafës.

“Nuk është në këtë sallë, nuk është këtu”, ka deklaruar kryeministri i Kosovës. /Express/

Postime të ngjajshme
Lajme

Thaçi kryelajm në mediat e huaja: Presidenti Kosovar viziton prokurorët që e akuzuan

Lajme

A do të paguajnë qytetarët 120 euro për testin për Coronavirus, MSH-së tregon si do të përcaktohet çmimi

Lajme

Ishte ndër personat e parë që u infektua me COVID-19 në Kosovë, mjekja e QKUK-së tregon për sfidën e saj

Lajme

Mjeku kosovar: Mos e bëni avokatin e djallit