Lajme

Kurti tregon kur do të largohet njësia speciale nga veriu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, kanë mbajtur konferencë për media, pas sulmit në veri, ku pas mesnatës janë djegur me granata dore zyret e regjistrimit të automjeteve në Zubin Potok dhe Zveçan.

Kurti ka thënë se Njësia speciale do të largohet atëherë kur nuk do të ketë rrezik në veri.

“Sigurisht që janë parë helikopterë, avione e fluturake të tyre, të prodhimit rusë. Ne nuk kemi pritur nga Serbia sjellje korrekte, sepse i njohim. Vendimet i marrim në bazë të vlerësimeve të gjendjes së sigurisë. Sjellja jonë është profesionale”.

Njësitë Speciale të Kosovës e kanë arsyen pse janë aty. Është rreziku evident si për policët kufitarë ashtu edhe për pikat kufitare.”

“Pra duhet të peshojë rreziku, të pushojë arsyeja për t’i mbrojtur pikat kufitare dhe policët kufitarë, në mënyrë që të mos ketë Njësi Speciale të Policisë”, tha ai. /frontonline.net

Postime të ngjajshme
Lajme

PDK po përgatit padi për qeverinë Kurti

Lajme

Labi jep lajmin e mirë, thotë se Ambasada në Shkup e ka ftuar nënën e vajzës së sëmurë për të shikuar mundësinë e pajisjes me vizë

Lajme

Kaq vite burgim mund të dënohet burri që rrahu brutalisht gruan në market

Lajme

Komandanti i Njësisë Speciale reagon për rrahjen e gruas në Prishtinë