Sport

Kurtaj në radarin e klubeve të Superligës

Klubi i Vitisë nuk arriti të inkuadrohet në Superligë, mirëpo futbollisti i saj, Albion Kurtaj mund të jetë pjesë e elitës së futbollit kosovar.

Kurtaj në një intervistë për Indeksonline tha se është në bisedime me skuadra të Superligës dhe Ligës së Parë”.

“Ende nuk kam vendosur mirëpo sipas gjitha gjasave do të largohem. Jam në bisedime edhe me klube te Ligës së Parë edhe të Superligës. Në ditët në vazhdim do të vendosi”, u shprehë ai.

Për Kurtajn edhe në afatin kalimtar të janarit kishte interesim nga ekipet e Superligës. Drita dhe Gjilanin kishin tentuar ta transferonin atë.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë