Sport

Kur zviceranët po e kritikojnë, Klopp befason Shaqirin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Liverpooli ka dorëzuar listën me futbollistët e ftuar për këtë edicion të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

“Të Kuqtë” e fillojnë mbrojtjen e titullit këtë muaj, derisa në fazën e grupeve do të luajnë ndaj Napolit, Salzburgut dhe Genkut.

Saktësisht, Liverpooli e nis edicionin e ri me një përballje ndaj Napolit në “Sao Paolo” më 17 shtator.

Në listën e futbollistëve të ftuar figuron edhe emri i mesfushorit nga Kosova Xherdan Shaqiri, i cili pritet të jetë një ndihmesë e madhe për Liverpoolin këtë edicion.

Xherdan Shaqiri, ka refuzuar Kombëtarën e Zvicrës për të qenë i përkushtuar në punën e tij me skuadrën angleze.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv