Sport

Kur shkëlqimi zgjatë shumë pak – lojtarët e mbivlerësuar ndër vite

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Shumicën e kohës, tifozët bien dakord për lojtarët që janë të shkëlqyeshëm, por edhe për ata që janë thjesht të tmerrshëm.

Por ndonjëherë forma ndryshon e si për pasojnë shpejt iu bie edhe reputacioni disa sportistëve.

Tani për tani, të përqendrohemi te lojtarët e mbivlerësuar në veçanti në Ligën Premier.

Givemesport përzgjodhi 10 yjet që janë të mbivlerësuar në futbollin anglez si: Willian, Marcos Alonso, Dele Alli, Kyle Walker, Benjamin Mendy, Nemanja Matic, Eric Dier, James Tarkowski, Hugo Lloris dhe Hector Bellerin.

Shumica prej tyre janë aktualisht mirë me klube, por shpejt gjithçka mund të ndryshojë, transmeton Telegrafi.com.

Por më poshtë është një listë e lojtarëve, që nga vitit 2002 deri në vitin 2018, që e nxjerr një super yll që kishte ngritje të madhe një sezon.

2002: El Hadji Diouf

2003: Francis Jeffers

2004: Freddy Adu

2005: Robinho

2006: Theo Walcott

2007: Michael Johnson

2008: Bojan

2009: Alexandre Pato

2010: Mario Balotelli

2011: Ross Barkley

2012: Erik Lamela

2013: Adnan Januzaj

2014: James Rodriguez

2015: Jordon Ibe

2016: Renato Sanches

2017: Dominic Solanke

2018: Denis Cheryshev

2019: ?

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv