Sport

Kur fanella e Kombëtares peshon më shumë se gjithçka tjetër: Për Kosovën luaj edhe portier

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Për Florent Hadërgjonajn nuk ka rëndësi pozita se ku do të luajë të shtunën ndaj Çekisë pasi për Kosovën ai është në gjendje që të luaj edhe si portier

Florent Hadërgjonaj në stërvitjet e fundit të Kosovës është provuar si mbrojtës i majtë, ani pse pozita e tij natyrale është ajo e mbrojtësit të djathtë, shkruan Reporteri.net

Mbrojtësi i Huddersfieldit është shumë i kënaqur që përfaqëson Kosovën dhe për të nuk ka fare rëndësi se në cilën pozitë do të luajë.

“I djathtë, i majtë, mesfushor, sulmues apo portier. Për Kosovën luaj kudo që të është nevoja,” shkruan Hadërgjonaj në Facebook.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv