Sport

Kur do zhvillojë meç në Kosovë? Kështu përgjigjet Florian Marku

Boksieri shqiptar Florian Marku i është përgjigjur disa pyetjeve nga mbështetësit.

Një ndër pyetjet ka qenë se kur Marku do zhvillojë ndonjë meç në Kosovë, shkruan lajmi.net.

Siç njihet “Mbreti shqiptar”, tregoi se vitin tjetër do zhvillojë meç në Shqipëri dhe në Kosovë për të gjithë shqiptarët.

“Vitin tjetër do bëjë betejë në Shqipëri, Tiranë dhe në Kosovë. 100 për qind. Për të gjithë tifozët shqiptarët, ku do që janë”, deklaroi shkurtimisht Marku.

Ndërkohë, kujtojmë se Marku me 20 nëntor do të përballet me francezin Jorick Luisetto në “Wembley”.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *