Lajme

Kur do të fillohet me dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë?

Në shtetin fqinj me Kosovën, në Shqipëri tashmë ka filluar edhe dhënia e dozës së tretë të vaksinës kundër Covid-19, por një gjë e tillë nuk ka filluar edhe në vendin tonë.

E, për këtë Ministria e Shëndetësisë ka një përgjigje.

“Sa i përket dozës përforcuese dhe dozës së tretë, është diskutuar për to dhe pritjet janë që në vitin tjetër të fillohet me to, por paraprakisht duhet të merret një vendim në momentin që konsiderohet e përshtatshme për të filluar me këtë proces”, ka bërë të ditur MSh-ja për Front Online.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *