Sport

Kur bëhet fjalë për futbollist shqiptar, Xhaka del edhe kundër bashkëlojtarëve të tij

Granit Xhaka i ka dalur në mbrojtje Ezgjan Alioskit

Leeds United dhe Arsenal luajtën baras 0-0 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e nëntë në Premier Ligë, shkruan Reporteri.net

Pas ndeshjes Kieran Tierney dëshironte që t’i qeronte hesapt me Ezgjan Alioskin, por Granit Xhaka ishte aty pranë dhe i doli në mbrojtje futbollistit shqiptar, duke e kundërshtuar bashkëlojtarin e tij.

Ndryshe, Alioski ishte protagonist në këtë ndeshje pasi Pepe pas një incidenti me të u ndëshkua me karton të kuq.

Xhaka dhe Alioski shihet se kanë shoqëri të mira, pasi edhe në përfundimin e pjesës së parë u kapën nga kamerat duke folur.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89 vazhdon ‘leksionet’ ndaj Gjilanit, Arbëria fiton në ‘frymën e fundit’ ndaj Drenicës

Sport

Superliga Trepça '89 - Gjilani, Arbëria - Drenica

Sport

Për herë të parë pas nëntë muajsh, tifozët e Premierligës rikthehen në stadiume

Sport

Gjyqtarja 20-vjeçare e futbollit kosovar