Sport

Kupa e Kosovës: Rezultatet momentale

Stinori pranveror në futbollit kosovar fillon ditën e sotme (e martë) me tri takime të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Ndeshja kryesore padyshim pritet të jetë në mes Prishtinës dhe Dritës. Kryeqytetasit do ta mirëpresin liderin e Superligës, Dritën, një takim tejet interesant i cili do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Gazetasheshi.com

Takim interesant do të zhvillohet edhe në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, aty ku Ballkani do të jetë mysafir i Llapit.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo mes Drenicës dhe Ulpianës.

Gazeta “Sheshi” do të raportojë minutë pas minute për këto tri ndeshje:

LIVE:

PRISHTINA 0-0 DRITA

25′ Futbollistët e Dritës ende nuk kanë krijuar ndonjë rast shënimi.

21′ E.Krasniqi (Pri) shpërdoron rast të 100%, Rexhepi shpëton Dritën.

07′ Prishtina po e posedon topin, por nuk po arrin të rrezikoj porten e Rexhepit.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, Bardhoku, E.Krasniqi, Abazi, Kryeziu Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Drita: Rexhepi, Brdarovski, Limani, Arago, Blakqori, B.Shabani, Namani, Xh.Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarë: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Selim Isufi

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë

LLAPI 0-0 BALLKANI

33′ Zhdrella (Llap) gjuan nga distanca, centimetrat e shpëtojnë Ballkanin.

30′ Hoti (Llap) godet fuqishëm nga gjuajtja e lirë, por pret Ljiljanovic.

16′ Dy skuadrat po tentojnë të rrezikojnë, por pa sukses.

07′ Baftiu (Ball) gjuan nga një distancë e largët, por pret Coric.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prençi, Emini, Ramadani, Hoti, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu. Kryetrajner: Tahir Batatina

Ballkani: Ljuljanovic, Thaqi, Potoku, Jashanica, Prekazi, Baftiu, Korenica, Kuc, Krasniqi, Hoxha, Daku. Kryetrajner: Bledi Shkëmbi

Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Mentor Ajeti

Stadiumi: “Zahir Pajaziti”, Podujevë

DRENICA 1-0 ULPIANA

14′ GOOOOL: Drenica ka kaluar në epërsi kundër Ulpianës, realizon Donald Rapo.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Bejta, Frasheri, Qaqi, Sheqa, Ramadani, Rapo, Denisson, Uka, Rogova, Zabergja. Kryetrajner: Bledar Devolli

Ulpiana: Blakqori, Musliu, Makolli, Kallaba, Emini, Shala, Rapuca, Qerimi, Kelmendi, Bylykbashi, Selimi.Kryetrajner: Fadil Ademi

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Imran Kabashi, Valbon Hoxha

Stadiumi: Fusha sintetike, Drenas

Postime të ngjajshme
Sport

LIVE SUPERLIGA: Ka gol në ndeshjën, Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Ky është rezultati momental në ndeshjet, Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli

Sport

LIVE SUPERLIGA: Drenica – Gjilani dhe Arbëria – Feronikeli

Sport

Superliga e Kosovës: Drenica – Gjilani, Arbëria – Feronikeli