Sport

KUPA E KOSOVËS LIVE: Shokohet Gjilani, Trepça ’89 shënon edhe dy gola tjerë

Faza e 1/8 së Kupës së Kosovës në futboll vazhdon edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, shkruan Zeri.info.

Në program për t’u zhvilluar sot janë katër ndeshje, teksa vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj, aty ku takohen Arbëria dhe Feronikeli.

Trepça ’89 – Ferizaj gjithashtu pritet të jetë ndeshje interesante, teksa dy ndeshjet tjera zhvillohet mes A&N – Flamurtarit dhe Istogut – Gjilanit.

Zeri.info do t’iu mbajë të informuar për gjithçka rreth këtyre dueleve, të cilat kanë filluar nga ora 13:00.

Arbëria 0-0 Feronikeli

45′ Fillon pjesa e dytë

45′ Mbyllet pjesa e parë

37′ Ndërprerje për ‘Niklin’, Hoti gjuan mbi portë

30′ Santos gjuan jashtë portës

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaqiu, Pira, Beqiri, Arrabal, Adulli, Zabërgja, Bruqi, Bahtiri, Kryeziu, Lika, Santos.

Feronikeli: Avdyli, Balde, Malaj, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Hoxha, Carioca, Maliqi, Hoti, Simonovski.

Trepça ’89 3–0 Ferizaj

70′ Vendasit sigurt drejt çerekfinales, shënojnë edhe golin e tretë

67′ Mitrovicasit dyfishojnë epërsinë

52′ Shala rrezikon portën e Ferizajt

45′ Fillon pjesa e dytë

45+1′ Mbyllet pjesa e parë

45′ Mitrovicasit dalin në epërsi, shënon Rrahmani

42′ Ahmetaj i Ferizajt shpëton një gol thuajse të sigurt

22′ Muja tenton sërish me kokë, goditja e tij pritet nga portieri kundërshtar

19′ Arbnor Muja gjuan me kokë, goditja e tij shkon pranë portës

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Happy, Berisha, Ard. Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Rrahmani, Shala, Arb.Muja.

Ferizaj: Ahmetaj, Halili, F.Berisha, Jashari, Thaqi, Orana, Ramadani, Sefa, Biba, Haxhimusa, G.Berisha.

Istogu 2–0 Gjilani

67′ Qeta dyfishon epërsinë e vendasve

62′ Istogu kalon në epërsi, shënon Olivier.

45′ Fillon pjesa e dytë

45′ Mbyllet pjesa e parë

30′ Proghni tenton nga largësia, nuk befasohet Hajzeraj

19′ Nikac tenton me kokë, goditja e tij përfundon afër shtyllës pingule

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

Istogu: Hajzeraj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Oliver.

Gjilani: Koliqi, Veliu, Fustar, Sorsa, Halili, Useini, Musolli, Hila, Progni, Hajdari, Nikac.

A&N 1–0 Flamurtari

45′ Fillon pjesa e dytë

45′ Mbyllet pjesa e parë

25′ Prizrenasit kalojnë në epërsi

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

A&N:

Flamurtari:

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin