Sport

KUPA E KOSOVËS LIVE: Prishtina – Drita, Llapi – Ballkani , vazhdimet

Faza e 1/8 së Kupës së Kosovës në futboll e hap ditën e sotme stinorin pranveror në futbollin kosovar, shkruan “Zeri.info”.

Gjatë ditës së sotme (e martë) në program janë tri takime shumë interesante që fillojnë nga ora 13:00.

Ndeshja me vëmendjen më të madhe padyshim luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku FC Prishtina i bën nikoqirin Dritës.

Takim tjetër që nuk duhet humbur është edhe ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

E dueli i fundit i ditës së sotme zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Drenas ndërmjet Drenicës së përforcuar dhe skuadrës nga Liga e Parë, Ulpianës.

“Zeri.info” do t’iu mbajë të informuar për gjithçka rreth këtyre tri dueleve

FC Prishtina 1:0 Drita

105′ GOOOOL! Super-gol në kryeqytet, shënon Boshnjaku nga largësia

 

103′ Ergyn Ahmeti futet në fushë, largohet Astrit Fazliu

97′ Xhevdet Shabani harkon në zonë, Haxho nuk arrin ta kap topin, megjithatë largon mbrojtësi prishtinas

95′ Haxhimusa shkakton faull në portierin e Prishtinës, Haxho

90′ Starton pjesa e parë e vazhdimeve

90+4′ Mbyllet ndeshja, duhen vazhdimet për të përcaktuar fituesin

90′ Katër minuta shtesë

83′ Rast i mirë për Prishtinën, Zyba godet nga afërsia por pret “gardiani” mysafir

81′ Ajzeraj largohet, në vend të tij, Betim Haxhimusa

70′ Karton të verdhë edhe për Endrit Krasniqin e Prishtinës

63′ “Bardhekaltrit” kryeqytetas po dominojnë në këto minutat e pjesës së dytë

61′ Xhevdet Shabani provon goditjen, ishte qendrore dhe pa problem për Haxhon

55′ Bardhoku merr karton të verdhë, ndërhyri pa qëllim në Ilir Blakqorin

53′ Kastriot Rexha i Dritës ndëshkohet me karton të verdhë nga gyqtari Dardan Çaka

50′ Zyba i Prishtinës kërkon në zonë Kryeziun, largohet topi nga mbrojtja mysafire

45′ Fillon pjesa e dytë në “Fadil Vokrri”

45+2′ Mbyllet pjesa e parë

45′ Dy minuta shtesë

44′ Drita rrezikon, Brdarovski harkon nga krahu i djathtë, Haxho ishte me fat që Rexha nuk e arriti topin

40′ Pesë minuta lojë deri në fund të pjesës së parë, Drita ende pa e rrezikuar portën e kryeqytetasve

30′ Kalojnë 30 minuta, lojë e kujdesshme

27′ Xhevdet Shabani harkon rrezikshëm nga krahu i djathtë, Rexha bën faull në sulm

24′ Prishtina më dominuese kundër Dritës

22′ Mundësi e “artë” për Prishtinën, Endrit Krasniqi humb rast përballë me portierin Rexhepi

14′ Krasniqi me top të gjatë për Kryeziun, por del portieri i Dritës dhe e kap topin

11′ Dy skuadrat po tregohen të kujdesshme, lojë kryesisht në mesfushë

07′ Lojë me gabime në pasime në këto momente

02′ Endrit Krasniqi harkon nga një goditje e lirë, por shumë larg portës

01′ Nis takimi në Prishtinë

Formacionet zyrtare:

FC Prishtina: Haxho, Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, Bardhoku, E.Krasniqi, Abazi, Kryeziu. Trajner: Zekirija Ramadani

Drita: Rexhepi, Blakqori, Arago, Limani, Brdarovski, B.Shabani, Namani, Xh.Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha. Trajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarë: Dardan Caka, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Selim Isufi

Llapi 0:0 Ballkani

105′ Mbyllet pjesa e parë e vazhdimeve

99′ Zhdrela gjuan, por Haxhihamza e shpëton Ballkanin

94′ Hoti me goditje të fuqishme, shpëton Haxhihamza

90′ Starton pjesa e parë e vazhdimeve

90+3′ Ska fitues për 90 minuta, ndeshja shkon në vazhdime

90′ Tre minuta shtesë

77′ Karton i kuq për portierin e Ballkanit, Ljuljanoviq

70′ Bajram Jashanica godet me kokë nga afërsi, intervenon Coric

55′ Baftiu godet nga gjuajtja e lirë. devijohet topi dhe shkon në goditje nga këndi

46′ Blend Baftiu harkon nga këndi, asgjë e rrezikshme për vendasit që fitojnë topin

45′ Fillon pjesa e dytë në Podujevë

45′ Mbyllet pjesa e parë

43′ Harkim i mirë i Thaqit për te Daku, intervenojnë mbrojtësit e Llapit për ta larguar topin

40′ Mentor Zhdrella godet nga faulli, por topi shkon mbi portë

39′ Goditje e lirë me skemë të përgatitur, por Baftiu nuk arrin ta godet topin, pasi ishte i vetëm afër zonës

31′ Llapi rrezikon me Hotin që godet fuqishëm nga gjuajtja e lirë, por pret Ljiljanovic.

30′ Vazhdon të mbetet rezultati i barabartë me dy skuadrat që po kërkojnë golin

21′ Ballkani me aksion ofanziv, Daku provon, por bllokohet dhe vazhdon të mbetet 0:0

17′ Karton i verdhë për Mentor Zhdrellën që ndërhyri në Arbër Hoxhën

14′ Valmir Veliu me harkim të rrezikshëm, largon Jashanica

06′ Blend Baftiu godet jashtë zonës, e lehtë për portierin vendas

01′ Nis takimi në Podujevë

Formacionet zyrtare:

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prençi, Emini, Hoti, Ar.Ramadani, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu. Trajner: Tahir Batatina

Ballkani: Ljuljanoviq, Thaqi, Potoku, Hoxha, Korenica, E.Kransniqi, M.Daku, Kuç, Jashanica, Prekazi, Baftiu. Trajneri: Bledi Shkëmbi

Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Mentor Ajeti

Drenica 4:0 Ulpiana

90′ Mbyllet ndeshja, Drenica kualifikohet në çerekfinale

81′ GOOL! Drenica kryen punën, shënon edhe golin e katërt

55′ GOOL! Vendasit realizojnë edhe golin e tretë tashmë

45′ Fillon pjesa e dytë në Drenas

45′ Mbyllet pjesa e parë

45′ GOOOL! Drenica ka shënuar edhe golin e dytë

14′ GOOOL! Drenica kalon në epërsi

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Bejta, Frasheri, Qaqi, Sheqa, Ramadani, Rapo, Denisson, Uka, Rogova, Zabergja. Trajner: Bledar Devolli

Ulpiana: Blakqori, Musliu, Makolli, Kallaba, Emini, Shala, Rapuca, Qerimi, Kelmendi, Bylykbashi, Selimi. Trajner: Fadil Ademi

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Besnik Morina, Imran Kabashi, Valbon Hoxha

Postime të ngjajshme
Sport

Legjenda e Liverpoolit, favoriti kryesor për ta zëvendësuar Kloppin

Sport

Takime super-derbi në Angli, Itali e Spanjë, këto janë ndeshjet që nuk duhen humbur sot

Sport

Dy duele interesante në Superligë, Llapi – Ballkani transmetohet në dy kanale televizive

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante