Sport

Kupa e Kosovës LIVE, pjesa e dytë : Arbëria – Feronikeli, Trepça ’89 – Ferizaj, Istogu – Gjilani dhe A&N – Flamurtari

Gara për 1/8 e Kupës së Kosovës vazhdon edhe ditën e sotme (e mërkure) me ndeshje tejet interesante.

Gjatë ditës do të zhvillohen katër ndeshje, padyshim që kryesorja pritet të jetë në mes Arbërisë dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet në stadiumin me ‘bari sintetik’ në Ferizaj.

Përballje interesante pritet të zhvillohet edhe stadiumin ‘Boka’ në Korishë të Prizrenit, aty ku A&N do të jetë mikpritës i Flamurtarit.

Gjilani do të udhëtoj drejt stadiumit ‘Demush Mavraj’, ku do të përballet me Istogun dhe ndeshja tjetër do të jetë në Mitrovicë, aty ku Trepça ’89 do ta mirëpres Ferizajn.

Të gjitha takimet pritet të fillojnë nga ora 13:00.

Arbëria – Feronikeli 0-0

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 0-0

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Arbëria: Kaqiu, Pira, Beqiri, Arrabal, Adulli, Zabërgja, Bruqi, Bahtiri, Kryeziu, Lika, Santos

Feronikeli: Avdyli, Balde, Malaj, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Hoxha, Carioca, Maliqi, Hoti, Simonovski

Istogu – Gjilani 2-0

63′ GOOOOL. Istogu kalon në epërsi 1-0 ndaj Gjilanit

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 0-0

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Istogu: Hajzeraj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Oliver.

Gjilani: Koliqi, Veliu, Fustar, Sorsa, Halili, Useini, Musolli, Hila, Progni, Hajdari, Nikac.

 

Trepça ’89 – Ferizaj 2-0

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 1-0

45+1 GOOOL. Trepça ’89 kalon në epërsi në fund të pjesës së parë 1-0.

Formacionet zyrtare

1′ Fillon ndeshja

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Happy, Berisha, Ard. Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Rrahmani, Shala, Arb.Muja.

Ferizaj: Ahmetaj, Halili, F.Berisha, Jashari, Thaqi, Orana, Ramadani, Sefa, Biba, Haxhimusa, G.Berisha.

A&N – Flamurtari 1-0

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 1-0

34′ GOOOOL. A&N kalon në epërsi 1-0 ndaj Flamurtarit.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

A&N:

Flamurtari:

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Ish-trajneri i Vëllaznimit merr drejtimin e Prishtinës

Sport

Morina i gëzohet pikës së fituar në Gjilan

Sport

Batatina: Ne e mundëm vetën, nuk na mposhti Prishtina

Sport

Sokoli flet pas barazimit kundër Arbërisë