Sport

KUPA E KOSOVËS LIVE: Mbyllen pjesët e para

Faza e 1/8 së Kupës së Kosovës në futboll vazhdon edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, shkruan Zeri.info.

Në program për t’u zhvilluar sot janë katër ndeshje, teksa vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj, aty ku takohen Arbëria dhe Feronikeli.

Trepça ’89 – Ferizaj gjithashtu pritet të jetë ndeshje interesante, teksa dy ndeshjet tjera zhvillohet mes A&N – Flamurtarit dhe Istogut – Gjilanit.

Zeri.info do t’iu mbajë të informuar për gjithçka rreth këtyre dueleve, të cilat kanë filluar nga ora 13:00.

Arbëria 0-0 Feronikeli

45′ Mbyllet pjesa e parë

37′ Ndërprerje për ‘Niklin’, Hoti gjuan mbi portë

30′ Santos gjuan jashtë portës

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaqiu, Pira, Beqiri, Arrabal, Adulli, Zabërgja, Bruqi, Bahtiri, Kryeziu, Lika, Santos.

Feronikeli: Avdyli, Balde, Malaj, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Hoxha, Carioca, Maliqi, Hoti, Simonovski.

Trepça ’89 1–0 Ferizaj

45+1′ Mbyllet pjesa e parë

45′ Mitrovicasit dalin në epërsi

42′ Ahmetaj i Ferizajt shpëton një gol thuajse të sigurt

22′ Muja tenton sërish me kokë, goditja e tij pritet nga portieri kundërshtar

19′ Arbnor Muja gjuan me kokë, goditja e tij shkon pranë portës

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Happy, Berisha, Ard. Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Rrahmani, Shala, Arb.Muja.

Ferizaj: Ahmetaj, Halili, F.Berisha, Jashari, Thaqi, Orana, Ramadani, Sefa, Biba, Haxhimusa, G.Berisha.

Istogu 0–0 Gjilani

45′ Mbyllet pjesa e parë

30′ Proghni tenton nga largësia, nuk befasohet Hajzeraj

19′ Nikac tenton me kokë, goditja e tij përfundon afër shtyllës pingule

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

Istogu: Hajzeraj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Oliver.

Gjilani: Koliqi, Veliu, Fustar, Sorsa, Halili, Useini, Musolli, Hila, Progni, Hajdari, Nikac.

A&N 1–0 Flamurtari

45′ Mbyllet pjesa e parë

25′ Prizrenasit kalojnë në epërsi

01′ Nis takimi

Formacionet zyrtare

A&N:

Flamurtari:

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës