Sport

Kupa e Kosovës LIVE: Këto janë rezultatet momentale

Faza e 1/8 së Kupës së Kosovës në futboll vazhdon edhe sot me disa ndeshje tejet interesante, Gazetasheshi.com.

Në program për t’u zhvilluar sot janë katër ndeshje, teksa vëmendja kryesore do jetë në Ferizaj, aty ku takohen Arbëria dhe Feronikeli.

Trepça ’89 – Ferizaj gjithashtu pritet të jetë ndeshje interesante, teksa dy ndeshjet tjera zhvillohet mes A&N – Flamurtarit dhe Istogut – Gjilanit.

Gazeta “Sheshi” do t’iu mbajë të informuar për gjithçka rreth këtyre dueleve:

LIVE

Arbëria – Feronikeli 0-0

37′ Mendurim Hoti (Fer) gjuan mbi portë nga ndërprerja.

30′ Santos (Arb) gjuan me të djathtën, por vetëm jashtë portës.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaqiu, Pira, Beqiri, Arrabal, Adulli, Zabërgja, Bruqi, Bahtiri, Kryeziu, Lika, Santos. Kryetrajner: Arbnor Morina

Feronikeli: Avdyli, Balde, Malaj, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Hoxha, Carioca, Maliqi, Hoti, Simonovski. Kryetrajner: Klodian Duro.

Gjyqtarë: Genc Nuza, Alban Ejupi, Meriton Berisha, Erdall Zasella

Stadiumi ndihmës – Ferizaj

Istogu – Gjilani 0-0

30′ Gerhard Progni (Gjil) gjuan nga largësia, por ndal topin në dy kohë ‘gardiani’ Valmir Hajrizaj.

20′ Darko Nikaç (Gjil) gjuan me kokë, por topi shkon fare pranë shtyllës pingule.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Istogu: Hajrizaj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Yoan Olivier. Kryetrajner: Nazmi Ramaj

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Veliu, Fustar, Halili, Useini, Musolla, Hila, Progni, Hajdari, Nikaç. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa

Stadiumi: “Demush Mavraj” – Istog

Trepça ’89 – Ferizaj 1-0

42′ Dorant Ahmetaj (Fer) shpëton një tjetër gol të sigurtë, duke intervenuar pranë Adenis Shalës brenda zonës.

22′ Arbnor Muja (T’89) gjuan sërish me kokë, por pret këtë herë Dorant Ahmetaj.

19′ Arbnor Muja (T’89) gjuan me kokë pranë portës.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Berisha, Mashau, Ard. Muja, Nimani, Rrahmani, Darwish, Jashari, Arb.Muja, Shala. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi.

Ferizaj: Ahmetaj, Halili, F.Berisha, Jashari, Thaqi, Orana, Ramadani, Sefa, Biba, Haxhimusa, G.Berisha. Kryetrajner: Burim Çerkini

Gjyqtarë: Alban Shala, Lumturije Muhadri, Visar Kelmendi, Gramos Shala

Stadiumi: “Riza Lushta” – Mitrovicë

A&N – Flamurtari 1-0

– Starton ndeshja

Gjyqtarë: Mervan Bejtullahu, Fatmir Abrashi, Safet Berisha

Stadiumi: “Boka” – Korishtë

Postime të ngjajshme
Sport

Baseli mposhtet nga St.Gallen, Edon Zhegrova asistues te goli i vetëm

LajmeSport

Robin Krasniqi hap një bunar për të varfërit në Pakistan

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero