Sport

Kupa e Kosovës LIVE: Formacionet zyrtare, Prishtina – Drita, Llapi – Ballkani, Drenica – Ulpiana

Stinori pranveror në futbollit kosovar fillon ditën e sotme (e martë) me tri takime të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Vëmendja më e madhe padyshim është në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku FC Prishtina i bën nikoqirin Dritës.

Takim tjetër që nuk duhet humbur është edhe ajo ndërmjet Llapit dhe Ballkanit që zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Takimi tjetër i ditës në këtë fazë të Kupës është ajo mes Drenicës dhe Ulpianës që pritet të zhvillohet në stadiumin me bari sintetik në Drenas.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 13:00.

Prishtina – Drita

Formacionet zyrtare

Prishtina: Haxho, B. Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, Bardhoku, E. Krasniqi, Abazi, Kryeziu.

 

Drita: Rexhepi, Brdarovski, Limani, Arago, Blakqori, Namani, B. Shabani, Xh. Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha.

 

Llapi – Ballkani

Formacionet zyrtare

Llapi: Coric, Peposhi, Shabani, Prençi, Emini, Ramadani, Hoti, Zhdrella, Veliu, Selmani, Sadriu.

Ballkani: Ljuljanovic, Thaqi, Potoku, Jashanica, Prekazi, Baftiu, Korenica, Kuc, Krasniqi, Hoxha, Daku.

Drenica – Ulpiana

Formacionet zyrtare

Drenica:

Ulpiana:

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga Live: Prishtina – Llapi, Gjilani – Arbëria

Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren