Sport

KUPA E KOSOVËS LIVE: Dukagjini – 2 Korriku, pjesa e dytë

Sot (e enjte) do të zhvillohet ndeshja e fundit e fazës 1/8 e finales në Kupën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Sot në Klinë do të takohen dy skuadrat nga Liga e Parë e futbollit të Kosovës, Dukagjini dhe 2 Korriku.

Kjo ndeshje nis nga ora 13:00 dhe zhvillohet në stadiumin me bari sitentik të skuadrës nikoqire, teksa fituesi siguron kalimin për në fazën çerekfinale.

‘Zeri.info’ do t’iu mbajë të informuar për çdo gjë rreth kësaj ndeshje.

Dukagjini 2-0 2 Korriku

45′ Mbyllet pjesa e parë

43′ Klinasit dyfishojnë epërsinë pak para fundit të pjesës së parë

16′ Vendasit kalojnë në epërsi

01′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Dukagjini: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Gashi, Kuqi, Hasanaj, Jashanica, Kerim, Milicaj, Osmani, Merlaku.

2 Korriku: Neziri, Rama, Salihu, A.Stublla, J.Stublla, Uruqi, Sejdiu, Baholli, Jetullahu, Zoungrana, Ymeri.

Gjyqtarë: Tefik Maloku, Fatlum Jashari, Taulant Ibërdemaj, Bashkim Uka.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Suad Sahiti transferohet në Kroaci

Sport

Ndryshime edhe në futbollin e femrave, Afërdita Fazlija largohet nga posti i trajneres së Kosovës

Sport

Formacionet e mundshme: Liverpool – Chelsea

Sport

Momenti kur harkimi i Valon Berishës ia sjell tri pikës Reimsit