Sport

Kupa e Kosovës LIVE: Arbëria – Feronikeli, Trepça ’89 – Ferizaj, Istogu – Gjilani dhe A&N – Flamurtari

Gara për 1/8 e Kupës së Kosovës vazhdon edhe ditën e sotme (e mërkure) me ndeshje tejet interesante.

Gjatë ditës do të zhvillohen katër ndeshje, padyshim që kryesorja pritet të jetë në mes Arbërisë dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet në stadiumin me ‘bari sintetik’ në Ferizaj.

Përballje interesante pritet të zhvillohet edhe stadiumin ‘Boka’ në Korishë të Prizrenit, aty ku A&N do të jetë mikpritës i Flamurtarit.

Gjilani do të udhëtoj drejt stadiumit ‘Demush Mavraj’, ku do të përballet me Istogun dhe ndeshja tjetër do të jetë në Mitrovicë, aty ku Trepça ’89 do ta mirëpres Ferizajn.

Të gjitha takimet pritet të fillojnë nga ora 13:00.

Arbëria – Feronikeli

Formacionet zyrtare

Arbëria:

Feronikeli:

Istogu – Gjilani

Formacionet zyrtare

Istogu: Hajzeraj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Oliver.

Gjilani: Koliqi, Veliu, Fustar, Sorsa, Halili, Useini, Musolli, Hila, Progni, Hajdari, Nikac.

 

Trepça ’89 – Ferizaj

Formacionet zyrtare

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Happy, Berisha, Ard. Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Rrahmani, Shala, Arb.Muja.

Ferizaj:

A&N – Flamurtari

Formacionet zyrtare

A&N:

Flamurtari:

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi tregon se pse Prishtina e mposhti Dritën

Sport

Shorti i Europa League, kur dhe ku do të mbahet

Sport

Pasi mposhtën Dritën dhe Llapin, Adenis Shala ka disa fjalë edhe për Prishtinën

Sport

Tigrat e Zi kërkojnë dorëheqjen nga Klodian Duro