Sport

Kupa e Kosovës: Këto skuadra kualifikohen në çerekfinale

Gara për 1/8 e Kupës së Kosovës vazhdon edhe ditën e sotme (e mërkure) me ndeshje tejet interesante.

Gjatë ditës do të zhvillohen katër ndeshje, padyshim që kryesorja pritet të jetë në mes Arbërisë dhe Feronikelit, e cila do të zhvillohet në stadiumin me ‘bari sintetik’ në Ferizaj.

Përballje interesante pritet të zhvillohet edhe stadiumin ‘Boka’ në Korishë të Prizrenit, aty ku A&N do të jetë mikpritës i Flamurtarit.

Gjilani do të udhëtoj drejt stadiumit ‘Demush Mavraj’, ku do të përballet me Istogun dhe ndeshja tjetër do të jetë në Mitrovicë, aty ku Trepça ’89 do ta mirëpres Ferizajn.

Të gjitha takimet pritet të fillojnë nga ora 13:00.

Arbëria – Feronikeli 0-1

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 0-0

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Arbëria: Kaqiu, Pira, Beqiri, Arrabal, Adulli, Zabërgja, Bruqi, Bahtiri, Kryeziu, Lika, Santos

Feronikeli: Avdyli, Balde, Malaj, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Hoxha, Carioca, Maliqi, Hoti, Simonovski

Istogu – Gjilani 2-0

67′ GOOOOL. Istogu shënon edhe një herë tjetër për 2-0 me autor Erion Qetën.

63′ GOOOOL. Istogu kalon në epërsi 1-0 ndaj Gjilanit me autor Yoan Olivier.

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 0-0

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

Istogu: Hajzeraj, Kurteshi, Mazreku, Kastrati, Rexhaj, Ademaj, Neziri, Stephane, Jahaj, Qeta, Oliver.

Gjilani: Koliqi, Veliu, Fustar, Sorsa, Halili, Useini, Musolli, Hila, Progni, Hajdari, Nikac.

 

Trepça ’89 – Ferizaj 4-0

78′. GOOOOL. 89-shi shënon golin e katërt duke konfirmuar kalimin tutje.

70′ GOOOL. Minatorët shënojnë një tjetër gol ndaj Ferizajt për 3-0.

67′ GOOOOL. Trepça ’89 dyfishon epërsinë ndaj Ferizajt 2-0.

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 1-0

45+1 GOOOL. Trepça ’89 kalon në epërsi në fund të pjesës së parë 1-0.

Formacionet zyrtare

1′ Fillon ndeshja

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Happy, Berisha, Ard. Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Rrahmani, Shala, Arb.Muja.

Ferizaj: Ahmetaj, Halili, F.Berisha, Jashari, Thaqi, Orana, Ramadani, Sefa, Biba, Haxhimusa, G.Berisha.

A&N – Flamurtari 1-0

46′ Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë 1-0

34′ GOOOOL. A&N kalon në epërsi 1-0 ndaj Flamurtarit.

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare

A&N:

Flamurtari:

Postime të ngjajshme
Sport

Nga porta në sulm, të paktën 51 emra të gatshëm për Kombëtaren – ja pse Reja ka një super skuadër

Sport

Emir Sahiti shënon gol në Kroaci

Sport

Nesër takimi i 30-të mes Prishtinës dhe Llapit: Forma momentale e skuadrave dhe rezultatet nga 29-të ndeshjet e kaluara

Sport

Hoxha rrëfen tmerrin me policin rus: Më nxori nga shtëpia dhe gjuajti dy herë me armë