Sport

Kupa e Kosovës: Formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00, zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Prishtina do të takohet me Llapin në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle.

Rivaliteti i këtyre dy klubeve tashmë dihet, pasi shumë herë janë takuar në Superligë.

Nga po e njëjta orë do të zhvillohet edhe derbi i rrafshit të Dukagjinit, në mes Istogut dhe Dukagjinit të Klinës, në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog.

Këto skuadra janë rivale edhe në Ligën e Parë, ku po luftojnë për rikthim në Superligë.

Gazeta Olle si gjithmonë do të ju mbajë të informuar për këto dy takime.

Prishtina – Llapi

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Lilaj, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, Kryeziu.

Llapi: Coric, Idrizi, Krasniqi, Prençi, Emini, Ar.Ramadani, Shabani, Hoti, Selmani, Veliu, Januzi.

Istogu – Dukagjini

Formacionet zyrtare:

Istogu: Hajzeraj, Alushaj, Bajraktari, Rexhepi, Mazrekaj, Jahaj, Kurteshi, Stephane, Olivier, Qeta, Rexhaj.

Dukagjini:

Postime të ngjajshme
Sport

Si do të duket Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës nëse jetësohet Superliga Evropiane

Sport

Si do të ishin formacionet e pesë kombëtareve pa lojtarët e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane?

Sport

Milioner nga shkarkimet, kjo është shuma marramendëse që ka fituar Mourinho

Sport

Super Liga Evropiane: Mesut Ozil dërgon mesazh të fortë